Restauracja

Karczma Siwy Dym jest jedną z trzech restauracji marki Siwy Dym. Znajdują się one w Rabce-Zdroju, Warszawie i Celejowie koło Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Restauracje łączy wiele – właściciele, wystrój, zgrana załoga, a jednak każda z nich ma swój oryginalny charakter.
W każdej restauracji jest zupełnie inny układ pomieszczeń, jednak, pomimo tego wchodząc, do nich od razu będziecie wiedzieć, że to jest Siwy Dym.

Specjalnością naszej, celejowskiej, karczmy są dania kuchni polskiej z mocnymi elementami tradycyjnych góralskich smaków. W szczególności odzwierciedla to menu. Które możecie zobaczyć tutaj:

Menu

Karczma Siwy Dym w Celejowie, jak wszystkie pozostałe to, przede wszystkim, niebanalne wnętrze. Prawie w całości wyrzeźbione w drewnie rękami Józefa Pintschera sprawia, że czujemy się tu bardzo dobrze. Płonący zimą kominek i klimatyzacja w lecie sprawiają, że zawsze jest tu przytulnie. Muzyka, która towarzyszy Gościom jest również bardzo klimatyczna, ponieważ jest to twórczość autorska. W przeważającej większości to utwory zespołu muzycznego „Siwy Dym” oraz góralskiej grupy „Majeranki”.

Staramy się również zadbać o to, aby wyróżniać się naszymi markami. I tak na przykład tylko w naszych karczmach dostaniecie wyborną cytrynówkę „Siwy Dym” oraz wyśmienite piwo jasne i ciemne „Siwy Dym”.
Udało nam się także nawiązać współpracę z firmą Wineland, która specjalnie dla nas stworzyła kartę wyselekcjonowanych win.
Serdecznie zapraszamy